"Ймовірно, не встигнемо виконати це в строк": конгресвумен щодо американської підтримки України у 2025 році
Конгрес США, ймовірно, не встигне вчасно ухвалити бюджет, а отже і виділення допомоги Україні, заявила в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода Селесте Мелой, конгресвумен від Республіканської партії, відповідаючи на запитання про те, на яку допомогу може розраховувати Україна в наступному році.
"Єдине, на що можна розраховувати, коли йдеться про ухвалення бюджету Конгресом, це те, що ми, ймовірно, не встигнемо зробити це вчасно, особливо в рік президентських виборів. Тож розмірковувати зараз, на яку допомогу можна розраховувати, мабуть, все одно, що грати в азартні ігри", - зазначила Селесте Мелой.
За її словами, на виділення допомоги впливає багато факторів, пов'язаних із політикою США, "тому було б нерозумно робити якісь конкретні припущення в цей момент".
Членкиня Палати представників Конгресу США підкреслила, що чим краще Україна зможе показати прозорість у використанні наданих коштів і наявність конкретного плану дій, тим легше Сполученим Штатам буде продовжувати надання допомоги.
Цю думку, зазначає Мелой, прагне передати кожного разу під час спілкування з представниками української влади.
"Ми постійно маємо шукати оптимальний баланс між захистом свободи на глобальному рівні та вкрай уважним використанням коштів американських платників податків. І що більше українці зможуть показати нам, що вони відповідально ставляться до грошей американських платників податків, тим простіше буде обговорювати це питання в Конгресі", - зазначила конгресвумен.
Її підтримав також конгресмен Джиммі Панетта. Він зазначив, що контроль і прозорість у використанні американської допомоги є однією з основних причин, чому представники Палати представників Конгресу США відвідали Україну.
"Ми відповідальні перед нашими виборцями. Якщо ми погоджуємося на значні витрати за кордоном, маємо впевнитися, що це робиться належно, ретельно та з правильними намірами", - зазначив конгресмен-демократ Панетта.
У квітні Сенат США услід за Палатою представників проголосував за пакет військової допомоги, який включає понад 60 мільярдів доларів для України, після місяців суперечок.
Радник Білого дому Джон Кірбі після цього зазначав, що після ухвалення законопроєкту з підтримкою України США "виділять одразу пакети для задоволення негайних оборонних потреб ЗСУ, а потім зосередяться на забезпеченні довгострокової стратегії Києва щодо відсічі агресії РФ".